Strona główna

Konkurs Papieski

W imieniu Instytutu Tertio Millennio serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Konkursie Papieskim. Konkurs ten odbedzie się już po raz 9 i w tym roku organizowany jest pod patronatem: Prymasa Polski Abp. Józefa Kowalczyka, Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza, Ministra Edukacji Narodowej Pani Krystyny Szumilas, a także Pana Aleksandra hr. Tarnowskiego Prezydenta Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. 

Organizowany rokrocznie od 9. lat Konkurs Papieski to jeden z największych projektów Instytutu. W dotychczasowych ośmiu edycjach wzięło udział ponad 25 000 uczestników  z całej Polski. Konkurs Papieski organizowany przez Fundację “Instytut Tertio Millennio” należy do największych konkursów poświęconych wiedzy o życiu i nauczania Jana Pawła II w Polsce. Jest wyjątkowo popularnym i budzącym duże zainteresowanie przedsięwzięciem, ponieważ trzy pierwsze jego etapy odbywają się wyłącznie  za pośrednictwem Internetu! Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest organizowany w  9 regionach. Finał odbędzie się w  dziewięciu miastach:  Gdańsk, Katowice, Kraków,  Lublin, Łódź, Poznań, Toruń, Warszawa, Wrocław.

Na finalistów czekają  cenne nagrody w  postaci sprzętu elektronicznego i interesujących książek. Laureaci, (po jednym z każdego regionu) podobnie jak  w latach ubiegłych otrzymają nagrody w postaci kilkudniowego wyjazdu na wycieczkę do Rzymu. Wakacje w Rzymie spędzi więc dziewięciu najlepszych uczestników Konkursu Papieskiego.  Oprócz nagród dla najlepszych uczniów,  nagradzamy również  szkołę, która jest najliczniej reprezentowana oraz opiekuna, który zmobilizuje jak największą liczbę swoich uczniów do wzięcia udziału w Konkursie.  

Więcej informacji oraz regulamin Konkursu dostępny jest na stronie: www.konkurspapieski.pl