Strona główna

Rio na Śląsku

Młodzież z Śląska i okolic, w imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy na Rio na Śląsku. Jest to spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży, które odbędzie się w Piekarach Śląskich w dniach 26-28 lipca.

Na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży zostaliśmy zaproszeni do Rio De Janeiro. Wielu z nas nie będzie jednak miało możliwości wybrać się na drugą półkulę. Mimo to nie chcemy, by zewnętrzne okoliczności uniemożliwiły nam pielgrzymowanie. Będziemy zatem łączyć się z młodymi chrześcijanami z całego świata w duchowej wędrówce, której nadamy także wymiar fizycznego spotkania z naszym Kościołem lokalnym. W dniach 23-28 lipca Rio De Janeiro nie będzie tylko miejscem na mapie Ameryki Południowej, ale będzie także szczególnym miejscem na mapie duchowej Kościoła.

Jako wspólnota młodego Kościoła lokalnego będziemy uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Za pośrednictwem telemostu będziemy łączyli się z Rio De Janeiro w czasie najważniejszych spotkań, modlitw i nocnego czuwania z Papieżem, weźmiemy udział w warsztatach związanych z kulturą Brazylijską – będzie można nauczyć się tańców z zza oceanu, sztuk plastycznych i kulinarnych, śpiewu, spotkać się z misjonarzami pracującymi na co dzień w okolicy Rio De Janeiro. Chcemy trwać w nieustannej jedności ze wspólnotą, która w tych dniach spotka się w Rio, dlatego wysłuchamy także katechez i kazań związanych z tematem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19) . Brazylia kojarzy się nie tylko z bogatą kulturą i wysokimi temperaturami, ale także ze świetną drużyną piłkarską, w czasie Rio na Śląsku nie może zatem zabraknąć także meczu piłkarskiego i warsztatów sportowych. W czasie naszego spotkania będzie oczywiście codzienna Eucharystia oraz ciągła okazja do spowiedzi i nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie zapraszamy, przeżyjmy te dni razem… to czas, kiedy naszą obecnością chcemy pokazać, że zależy nam na Bogu, a wiara przeżywana we wspólnocie żywego Kościoła jest dla nas drogowskazem życia. Nie czekaj, zapisz się już dziś… przeżyjmy razem RIO NA ŚLĄSKU, to nasz czas… zatem do miłego zobaczenia!

Organizatorzy.


Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: www.rionaslasku.pl